Rusza sezon na …własny hotel

Willa Atelier w Zakopanem

Sezon zimowy już niedługo ruszy na dobre. Z wypiekami na twarzy śledzimy najróżniejsze oferty i foldery informujące nas gdzie i w jakiej cenie możemy spędzić ferie razem z rodziną lub z przyjaciółmi. Do wszystkich jednak podchodzimy z rezerwą i nieufnie, nieraz słyszeliśmy przecież o niewypałach w ferie. Może sami mieliśmy taki: nieprzewidziane dopłaty, niekompetencja personelu, niesmaczne jedzenie. Tu nasuwa się jedna prosta zasada ,,chcesz mieć coś dobrego, to zrób to sam”.

Czy zastanawialiście się jak by wyglądał wasz wymarzony hotel, czy schronisko? Na pewno, przy każdym nieudanym urlopie wracając do domu, klnąc pod nosem na wszystko i wszystkich. Dlaczego więc nie podjąć wyzwania? Pomyślcie jak by wyglądał wasz wymarzony pensjonat, a później wcielcie to w życie.

Sceptycy oczywiście zaraz powiedzą, że nie warto, że bez wiedzy i odpowiedniego przygotowania szybko taka inwestycja splajtuje oraz, że przy wszechobecnym kryzysie bardzo trudno jest utrzymać na powierzchni małemu hotelikowi. Przecież każdy kiedyś od czegoś zaczynał, a człowiek uczy się przez całe życie. Bardzo często świeże podejście jest katalizatorem do końcowego sukcesu. Nie twierdzę, że należy z marszu wejść w ten biznes, jasną sprawą jest odpowiednie przygotowanie, ale bardzo często zdarzają się przypadki ludzi, którzy zaryzykowali swój czas, chęci i pieniądze odnosząc końcowy sukces.

Skupiając się na pieniądzach, ile taki pensjonat może kosztować? To wszystko zależy od tego, gdzie chcemy go kupić.  Zbliża się sezon zimowy, więc skupmy się na przykład nad Zakopanem. Rok rocznie to miasto przyciąga tysiące odwiedzających, którzy mogą być waszymi potencjalnymi klientami. Nie dziwne, że panująca tam duża konkurencja przyczyniła się  do dosyć wysokich cen kupna budynku. Spowodowane jest to też tym, że bardzo mało osób chce się pozbywać swoich moteli czy pensjonatów. Niedawno trafiła w nasze ręce oferta sprzedaży takiej  nieruchomości o wdzięcznej nazwie Willa Atelier. Co ciekawe oferta kupna jest stosunkowo niska jak na panujące w tym mieście ceny nieruchomości. Budynek został wyceniony na 5,1mln. złotych a właściciel jest gotowy sprzedać go za 3,8mln. Gdzie jest haczyk? Właśnie, że go nie ma. Hotel przynosi regularne zyski, średni przychód roczny wynosi 500tys. złotych.

Przytulne wnętrze od razu przywołuje domową atmosferę

Może to jest właśnie czas i miejsce, abyście rozpoczęli nowy rozdział w swoim życiu, jako właściciele hotelu z prawdziwego zdarzenia. Będziecie wtedy mogli zagwarantować swoim klientom to, czego sami nie dostaliście, a widok ich powracających do waszego pensjonatu , na pewno wynagrodzi wam ciężką pracę włożoną w wasze marzenia. Po kilku latach, kto wie może nawet otworzycie sieć hoteli lub pensjonatów.

Więcej informacji i zdjęć na stronie hotelu:
http://www.zakopane-willaatelier.pl/

Jarosław Mikołaj Skoczeń

Emil Chrzanowski

Emmerson        strefynieruchomosci.blog