strefy_nieruchomosci_falszywe_apartamenty_Jaroslaw_Mikolaj_Skoczen_Emil_Chrzanowski

Mieszkania w najbardziej prestiżowych lokalizacjach

Mieszkańcy największych miast pytani o najbardziej prestiżowe lokalizacje bez wahania wskazują na ścisłe centrum. Niemal dla wszystkich są to jedynie lokalizacje, w których można pospacerować, zbliżyć się do historii, czy też spędzić mile wolny czas. Któż jednak nie chciałby zamieszkać w takich miejscach jak Krakowskie Przedmieście w Warszawie, Rynek Główny w Krakowie, czy też wrocławski Rynek?

O skali wyjątkowości mieszkań zlokalizowanych w samym sercu miasta świadczy liczba ofert sprzedaży takich nieruchomości. Przemysław Kotwicki z serwisu otoDom.pl wskazuje, że w ofercie znajdują się jedynie pojedyncze nieruchomości z tak ekskluzywnymi adresami. Poniżej zaprezentowano zestawienie przygotowane przez analityków Działu Badań i Analiz spółki Emmerson Realty.

oferty sp1

 

 Analiza ofert zamieszczonych w serwisie otoDom.pl wskazuje, że liczba ofert mieszkań na sprzedaż zlokalizowanych przy Krakowskim Przedmieściu jest mocno ograniczona. Niewiele lepiej jest w najbliższej okolicy, a oferowane lokale przeważnie wymagają remontu. W stolicy Małopolski w samym Rynku Głównym również nie można liczyć na duży wybór. Zdecydowanie więcej ofert znajduje się w jego okolicy lub w sąsiedztwie Plant, a co ważne często dotyczą one lokali w kamienicach po modernizacji. Tymczasem we Wrocławiu wybór wydaje się relatywnie większy, chociaż należy podkreślić, iż większość dostępnych ofert dotyczy mieszkań nadających się do remontu.

Lokalizacja jest czynnikiem w największym stopniu decydującym o cenie nieruchomości. Nie dziwi zatem fakt, że marząc o najbardziej prestiżowych adresach musimy przygotować się na wydatek sięgający zazwyczaj kilkanaście tysięcy złotych za mkw.

Agata Polińska, serwis otoDom.pl

Jarosław Mikołaj Skoczeń