Hotel-andels-cracow-apartment-2-Vienna-International-HI

W pogoni za hotelem idealnym- czyli jak wybierać?

Polacy coraz częściej wybierają hotele czterogwiazdkowe i pięciogwiazdkowe. Dowodzi to tego, że wyjeżdżając na urlop czy spotkanie biznesowe w innym mieście, decydujemy się spędzić czas w luksusowym miejscu, które zapewni nam odpowiedni komfort pobytu. Co więc decyduje o wyborze konkretnego ośrodka przez klienta?

Cena pokoi. Decydując się na wybór konkretnego hotelu większość osób zaczyna od wybrania miejsca pobytu i klasyfikacji cenowej. Przy hotelach czterogwiazdkowych i więcej, ceny są stosunkowo wyższe, jednak powinniśmy wiedzieć za co konkretnie płacimy i co jest objęte w opłacie za pokój np. czy w cenie jest wliczone śniadanie. Unikniemy wtedy kłopotliwych rozliczeń przy wymeldowaniu z hotelu. Takie informacje prawie zawsze są podawane na stronie hoteli, jeżeli jednak nie dowiemy się niczego konkretnego, warto zadzwonić do recepcji hotelowej w celu uzyskania odpowiedzi na pytania, które nas nurtują.

Opinia o hotelu. W tym wypadku kluczową kwestię odgrywa Internet, który jest kopalnią informacji o pensjonatach, hotelach, czy ośrodkach wczasowych. Znajdziemy tam informacje udostępnione zarówno przez hotel, jak i administratora strony. Kluczową kwestię w tej sprawie odgrywają także wpisy internautów, którzy mieli przyjemność gościć w danym hotelu. -To właśnie zdanie innych decyduje o tym, czy zechcemy zatrzymać się w danym hotelu. Bardzo często informacje udostępniane przez hotele są przekoloryzowane i w konfrontacji z rzeczywistością, nijak się mają do opisu. Korzystając z opinii osoby postronnej, możemy mieć większą pewność, że dany ośrodek trafi w nasze gusta- twierdzi Jarosław Mikołaj Skoczeń autor bloga, strefynieruchomosci.blog.pl.

Kolejną ważną kwestią przy wyborze dla siebie hotelu jest jego lokalizacja. Jest to szczególnie ważne, gdy udajemy się do nieznanego nam miasta i mamy napięty grafik spotkań. Zwłaszcza przy wyjazdach biznesowych ważne jest wybranie strategicznego miejsca, z którego bez problemu dotrzemy w każde miejsce. Przy wyjeździe wakacyjnym kryteria są zupełnie inne, lecz nadal dobrze wybrana lokalizacja, zapewni udanie spędzony urlop- dodaje Jarosław Mikołaj Skoczeń.

Standard i design. Wybierając hotele cztero i pięciogwiazdkowe, bardzo często kierujemy również poczuciem gustu i smaku designerskiego. Mając w perspektywie spędzenie jednej lub kilku nocy w ośrodku, który nie spełnia naszych oczekiwań estetycznych, mamy świadomość, że lepiej jest głębiej przeszukać bazę hotelową, którą oferuje nam dany region. Na szczęście branża hotelarska jest tak zróżnicowana, że znalezienie hotelu, który odpowiada naszym gustom nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Wybór jest ogromny, zaczynając od szklanych, ultranowoczesnych hoteli w wielkich metropoliach, a kończąc na kameralnych ośrodkach zaszytych w głuszy. Bardzo ciekawą opcją są również hotele, które powstają w stylu postindustrialnym. Stare fabryki czy zakłady przemysłowe mogą być świetnym miejscem na stworzenie bazy hotelowej.

andels_lodz_oscars_bar_8

Idealnym przykładem jest hotel andel’s w Łodzi, który powstał w dawnej przędzalni Izraela Poznańskiego z roku 1878. Jak przekonuje Kamil Żmijewski z hotelu andel’s- W hotelu nie ma udawania- to co było stare pozostało stare, to co jest nowe- ma nowoczesny design. W budynku andel’s Hotel Łódź podkreślono oryginalne ceglane mury z ich pofabrycznym charakterem oraz zachowano wiele elementów mających wartość historyczną. W hotelu znalazło się także miejsce dla sztuki współczesnej – na ścianach pojawiły się zdjęcia, murale, wideo-instalacje oraz grafiki współczesnych artystów.

Przy wyborze hotelu o wyższym standardzie, należy jasno określić swoje kryteria i ściśle ich przestrzegać. Na rynku hotelarskim jest tak duża konkurencja, że nie warto przystawać na różnego rodzaju ustępstwa czy półśrodki. Tylko wybór miejsca, które w pełni spełnia nasze wymagania, pozwoli cieszyć się spędzonymi w nim chwilami.

Emil Chrzanowski, Grupa Emmerson S.A.