Amber_Baltic_Miedzyzdroje1

Międzyzdroje poza szczytem

Międzyzdroje w sezonie letnim cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Entuzjaści polskiego morza twierdzą, że jest to najlepsze miejsce na spędzenie wakacji jakie można znaleźć w naszym kraju. Nawet poza sezonem nadmorski kurort nie narzeka na brak turystów, których nad morze przyciąga spokój i niższe ceny pokoi.

Dużą promocją dla całych Międzyzdrojów jest lipcowy Festiwal Gwiazd, na którym słynni aktorzy i artyści odciskają dłoń na Promenadzie Gwiazd. Od prawie 20 lat impreza przyciąga atrakcjami a i od samego początku wakacji Międzyzdroje są pełne turystów. Co roku o tej porze nasz hotel przeżywa swój najgorętszy okres. Stali bywalcy rezerwują pokoje z wyprzedzeniem, bo większość gwiazd tutaj nocuje w czasie festiwalu i można spotkać ich w naszej dyskotece, kręgielni, barach. – twierdzi Monika Kowalska, dyrektor generalna hotelu Amber Baltic.

Czy zatem w Międzyzdrojach istnieje życie turystyczne poza szczytem? Kamil Żmijewski twierdzi, że tak. - Prawdą jest, że w okresie wakacyjnym hotele przeżywają szczyt, jednak w pozostałą część roku Międzyzdroje również cieszą się zainteresowaniem. - Zaznacza Kamil Żmijewski z sieci hoteli Vienna International.

Czego szukają turyści przyjeżdżający poza okresem wakacyjnym nad polskie morze? Spokoju oraz niższych cen, o które ciężko w takich miesiącach jak czerwiec, lipiec czy sierpień. To właśnie takie pory roku jak jesień i wiosna wykorzystują osoby, które chcą poznać prawdziwe uroki tego miejsca. Oto kilka propozycji, które są atrakcją turystyczną nie tylko w sezonie letnim.

Bezpośredni kontakt z naturą

Amber_Baltic_Miedzyzdroje

Woliński Park Narodowy jest idealnym miejscem dla osób, które chciałyby spędzić trochę czasu pośród darów natury, jakie oferują Międzyzdroje. Na ponad 224 hektarach parku znajdują się między innymi Muzeum Przyrodnicze oraz rezerwat żubrów.

Kolejną atrakcją turystyczną, która szczególnie w okresie wiosennym warto odwiedzić jest to Kawcza Góra. Co prawda na amatorach górskich wspinaczek nie zrobi wielkiego wrażenia, ale dla tych, którzy cenią sobie piękne widoki jest to pozycja obowiązkowa. Wzniesienie o wysokości 61 metrów nad poziomem morza oferuje przepiękny widok na deltę wsteczną Świny oraz port w Szczecinie.

Również Jezioro Turkusowe jest miejscem wartym odwiedzenia. W tatach 30-tych było tam wyrobisko kopalni kredy, które podczas II wojny światowej zostało zatopione. Jezioro zawdzięcza swoją nazwę barwie wody, która zmienia się w zależności od oświetlenia.

To tylko najpopularniejsze miejsca, które cieszą się zainteresowaniem turystów praktycznie o każdej porze roku. Oprócz nich Międzyzdroje oferują szereg innych atrakcji, które sprawiają, że nie sposób jest tam się nudzić zarówno jesienią, jak i na wiosnę.

 sprawdź ceny transakcyjne mieszkań z aktów notarialnych

Emmerson_Corporate_Identity_Guideline