Na Mokotowie apartamenty rosną w siłę

Mokotów jest uznawany za jedną z najbardziej prestiżowych dzielnic Warszawy. Jest to też zasługa inwestycji z górnej półki cenowej, które coraz częściej pojawiają się w tej części stolicy.

Dużą zaletą Mokotowa jest niewątpliwie dogodna komunikacja oraz bliskość do centrum. Jeżeli by do tego dołożyć dużą ilość zielonych terenów to mamy gotowy przepis na idealną dzielnicę. Mokotów w I kwartale tego roku mógł poszczycić się największą ofertą mieszkań z rynku pierwotnego – wynika z raportu „Pierwotny rynek mieszkaniowy Warszawy – I kw. 2015 r.” publikowanego cykliczne przez Dział Badań i Analiz należący do Grupy Emmerson. Duża w tym zasługa deweloperów, którzy masowo zaczęli realizować inwestycje na tym terenie. Sporą część ofert stanowią apartamenty odznaczające się wysokim standardem wykończenia. Okazuje się, że ceny mieszkań deweloperskich są bardzo konkurencyjne z tymi z rynku wtórnego.

Ceny luksusowych apartamentów z rynku wtórnego na Mokotowie wahają się od 10 do nawet 17 tysięcy za metr kwadratowy.

apartamenty_rynek_wtorny_strefy_nieruchomosci

Rynek pierwotny w tej części Warszawy także oferuje dosyć duży wybór luksusowych mieszkań za przystępną cenę. Na dolnym Mokotowie można znaleźć inwestycje z najwyższej półki, przykładem jest inwestycja ,,Bobrowiecka 10”, w której ceny zaczynają się już od 7 800 zł/m kw. Jeżeli chodzi o apartamenty o powierzchni powyżej 100 m kw. ceny zaczynają się od 9 700 zł/m kw.

Na Bobrowieckiej 10 oprócz klasycznych apartamentów znajdzie się 5 niepowtarzalnych lokali dwupoziomowych z własnymi ogródkami i wejściami bezpośrednio z dziedzińca. Jest to świetna propozycja dla osób szukających niepowtarzalnego lokalu, który z powodzeniem może zastąpić nawet dom – twierdzi Krzysztof Kołakowski z inwestycji Bobrowiecka 10.

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.