Mokotów nadal na pierwszym miejscu

Mokotów od lat jest najchętniej wybieraną dzielnicą przez warszawiaków. Niewątpliwie duże znaczenie ma tu szeroki wachlarz inwestycji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Z badań przeprowadzonych przez serwis Otodom wynika, że Mokotów znajduje się na czele najpopularniejszych dzielnic Warszawy. Ponad 12 proc. zapytań zgłaszanych na portalu dotyczy właśnie tej dzielnicy. Dobra komunikacja z centrum stolicy, bogata infrastruktura i bezpieczeństwo – to wszystko składa się na atrakcyjność Mokotowa. Dzielnica ta cieszy się również bardzo dobrą renomą, a nawet prestiżem. Dostosowują się do tego również sami deweloperzy, którzy budują tu swoje osiedla mieszkaniowe.

Fot: osiedle Smyczkowa

Na Mokotowie każdy znajdzie coś dla siebie. Do dyspozycji są zarówno duże osiedla apartamentów, jak i inwestycje z tzw. segmentu popularnego. Coraz częściej pojawiają się również kameralne projekty, które zaskarbiają sobie sympatię warszawiaków. Przykładem takiej inwestycji jest osiedle Smyczkowa, które niedawno zostało oddane do użytkowania. W nowoczesnym, 5 kondygnacyjnym budynku znajdują się 23 mieszkania, z których większość znalazła już nabywców. W ofercie pozostało jeszcze 6 mieszkań 3-pokojowych oraz jedno 4-pokojowe. Oprócz kameralnego charakteru osiedla, dużym atutem jest także świetna lokalizacja w sąsiedztwie fortu Służew na Mokotowie. Jednocześnie budynek znajduje się 400 m od ul. Puławskiej i 1200 m od Galerii Mokotów. Takie połączenie daje kompromis pomiędzy spokojem, a dostępem do pełnej infrastruktury miejskiej.

Mokotów, mimo iż jest najliczniejszą pod względem ludności dzielnicą Warszawy, nadal posiada bardzo duży potencjał rozwoju. Z roku na rok powstają tu nowe projekty mieszkaniowe, które szybko znajdują nabywców. Nie ma się czemu dziwić, trend ten funkcjonuje już od ładnych kilku lat i nie zanosi się, żeby szybko uległ zmianie.