Staw Służewiecki zyska przyjemniejsze otoczenie

Bobrowiecka10

Dzięki inwestycjom zaplanowanym w 2017 r. rejon Stawu Służewieckiego zyska nowe, lepsze oblicze. Powstanie tu miejsce wypoczynku z prawdziwego zdarzenia.

 

Omawiane miejsce przeszło już w poprzednich latach ogromną metamorfozę. W latach 2013-2015 zbiornik, który praktycznie był osuszony w wyniku obniżenia się wód gruntowych, został zrekultywowany. Kosztem 5,8 mln zł przywrócono mu charakter retencyjny, a plany na przyszłość zakładały stworzenie wokół Stawu Służewieckiego parku, z którego mieliby korzystać okoliczni mieszkańcy i pracownicy znajdujących się w pobliżu biur.

W tym roku na inwestycje w otoczeniu Stawu Służewieckiego przekazane zostały środki w wysokości 4,3 mln zł. Za tę kwotę wybudowane zostaną alejki, psi wybieg i instalacja pływającej fontanny. Dokonany zostanie również montaż oświetlenia, urządzeń sportowo-rekreacyjnych, małej architektury oraz nasadzenia zieleni.

Mieszkańcy Mokotowa nie mogą narzekać na brak zieleni. Dzielnica charakteryzuje się bowiem dużą ilością zieleni i parków miejskich. Najbardziej kojarzonym z dzielnicą terenem zielonym jest kompleks parkowy Pola Mokotowskie (który tak naprawdę w większej części położony jest na Ochocie i w Śródmieściu). Pozostałe znane i lubiane miejsca to także park Arkadia, park Morskie Oko, czy Park Dreszera. Ale miejsc sprzyjających wypoczynkowi w otoczeniu zieleni jest zdecydowanie więcej. Na terenie całej dzielnicy znajduje się łącznie aż 21 parków i skwerów.

Dostępność terenów zielonych jest mocnym atutem sprawiającym, iż Mokotów jest tak popularną dzielnicą wśród kupujących mieszkania. Wiedzą o tym dobrze deweloperzy, którzy bardzo chętnie lokują tu swoje inwestycje. Większość z nich mocno podkreśla akcenty przyrodnicze w swoich projektach. Przykładowo spółka Alnus Development, realizująca inwestycję Bobrowiecka 10, przy budowie swojego osiedla zdecydowała się na niestandardowe posunięcie. Czarna Olsza – wiekowe drzewo znajdujące się na terenie inwestycji, zostało wkomponowane w centralną część jednego z dwóch wewnętrznych dziedzińców. – Położyliśmy szczególny nacisk, aby zachować ten element przyrody na naszym osiedlu. Chcemy, aby to niezwykłe drzewo stało się żywą wizytówką Bobrowieckiej 10 – podsumowuje Krzysztof Kołakowski, Kierownik Biura Sprzedaży w inwestycji Bobrowiecka 10.

Ponadto inwestor zachęca w materiałach promocyjnych swoich potencjalnych klientów do spacerów i przejażdżek rowerowych w Parku Sieleckim znajdującym się w odległości 800 metrów. Podkreśla także, iż w niedalekiej okolicy znajduje się kilka innych parków, w tym słynący ze swojego unikatowego klimatu Park Morskie Oko i oddalone zaledwie o 1,5 km Łazienki Królewskie.

Grupa Emmerson S.A.